Türksat Kablonet internet altyapı sorgulama: Kablonet uydunet fiber internet altyapısı sorgulama nasıl yapılır? Teknoloji Haberleri

Fiber İnternet fiyatları, fiber İnternet’le tanışılan ilk zamanlarda pahalı olsa da sağlayıcıların artmasıyla birlikte, fiyatlarda da düşüşler görülmeye başlandı. Artık fiber İnternet kullanmak için, ticari bir şirket olma şartı yoktur. Kısa zamanda, her evde fiber İnternet kullanımının yaygınlaşacağı tahmin edilebilir. Kullanıcı altyapı sorgulama işlemi yaparken, kullanıcıların dikkat etmeleri gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. İnternet bağlantınız aktif olmasına rağmen bazı internet sayfalarının açılmamasının birden fazla sebebi olabilir. NitroPlus hizmetinden her faydalanıldığında 1 NitroUpload hakkı kullanılmış sayılacaktır. NitroUpload hizmeti, bu hizmeti satın alan kullanıcıların “upload” hızlarının 24 saat süresince 10 Mbps’ye kadar yükseltilmesidir. NitroPlus hizmetinden her faydalanıldığında Nitro ve NitroUpload ‘un ay içerisinde kullanılma haklarından 1’er hak kullanılmış sayılacaktır. NitroPlus hizmeti, bu hizmeti satın alan kullanıcıların 24 saat süresince “download” hızlarının 100 Mbps’ye kadar, “upload” hızlarının 10 Mbps’ye kadar yükseltilmesidir.

Kablonet internetiniz için destek alabileceğiniz sorular ve cevaplar…

Modeminiz online olduktan sonra internet hizmetini hemen kullanabilirsiniz. Binanızda altyapı sorgulaması yapmak için yukarda bulunan alana adresinizi girerek altyapı kontrolü yapabilirsiniz. Adresinizde Türksat şebekesi mevcut ise DOCSIS ve GPON destekli internet teknolojilerine ait sonuçlar görebilirsiniz. Türk Telekom altyapısında ise XDSL ve FTTH  teknolojilerini tercih edebilirsiniz. %100’ü kendisine ait olan Türksat KabloTV, tamamen kendisine ait fiber altyapı üzerinden hizmet vermektedir.

  • Fiber optik kablolar, ışığın kablo boyunca yayılmasını sağlayan ince cam veya plastik fiberlerden oluşur.
  • İnternet, günümüzün en önemli teknolojik buluşlarından biridir ve hayatımızın birçok alanında kritik bir rol oynamaktadır.
  • DOCSIS standartları, kabloyu kullanarak internet hizmeti veren sağlayıcıların kullanabileceği bir teknoloji setidir.

Bulunduğunuz adresin fiber internet altyapısı ile desteklenip desteklenmediğini sorgulayabilirsiniz. Bu sorgulama işlemleri sonrasında ayrıca internet altyapı hızının ölçülmesini sağlayabilirsiniz. Bu durumda kullanıcılar dairelere uygun internet altyapısının gelmesini bazen yıllarca beklenmektedir. Tam da bu noktada internet ve fiber altyapı sorgulama aramalarında ilgi her geçen gün artmaktadır. Duran Kotalı İnternet Tarifesi için tarifede belirlenen ücretler her ay sabit olarak faturalara yansıtılır. Duran kotalı hızlarda tarifede belirlenen GB’a ulaşılınca internet hizmeti durdurulur. Türksat fiber internet altyapısı Türkiye’nin 24 il merkezinde hizmet vermektedir. Altyapı sorgulama işlemi, kullanıcının adres bilgilerinin girmesiyle başlar. Bu listede, kullanıcının bulunduğu bölgede bulunan santrallerin ve saha dolaplarının bilgileri de yer alabilir.

Türksat Kablonet’in geniş kapsamlı altyapı ağı, hizmetin birçok bölgede mevcut olmasını sağlar. İkamet ettiğiniz adreste bulunan altyapıya uygun kampanyaları tercih etmek için Kablonet Kampanyaları sayfamızı ziyarete edebilirsiniz. DOCSIS, Data Over Cable Service Interface Specification (Kablo Hizmet Arayüzü Spesifikasyonu) kelime gruplarının kısaltmasıdır. DOCSIS, kablo modeminin kullanılmasıyla kablo internet hizmetlerini sağlamak için bir standarttır. DOCSIS, internet erişimi için kablo TV ağlarının kullanılmasına olanak tanır. Bu, mevcut kablo TV altyapısının kullanımı ile internet hizmeti sunulabilmesini sağlar. DOCSIS standartları, kabloyu kullanarak internet hizmeti veren sağlayıcıların kullanabileceği bir teknoloji setidir. Bu standartlar, kablo modemi ve kablo ağı arasındaki veri transferini düzenleyerek, yüksek hızlı internet erişimi sağlar. Kablonet ise Türkiye’de hizmet veren bir internet servis sağlayıcısıdır ve müşterilerine fiber internet teknolojisi üzerinden hizmet sunmaktadır. Ayrıca, Kablonet müşterilerine TV hizmetleri, telefon hizmetleri ve bulut depolama gibi ek hizmetler de sunmaktadır. GPON ve Docsis teknolojilerine biraz detaylı bakmak Türksat Kablonet’in fiber altyapısını anlamak için fayda sağlayacaktır. Altyapı sorgulama, internet hizmeti almak isteyen kullanıcıların, evlerinde veya işyerlerinde kullanılabilecek internet altyapısı hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olan bir işlemdir.

Hizmetiniz açıldıktan sonra faturalarınız iki ayda bir yerine tek fatura halinde (Analog KabloTV + Kablonet) aylık olarak adresinize gönderilecektir. Türksat’ın altyapısının bulunduğu bütün adreslerde fiber internet desteği bulunmaktadır. Doğru sonuçları görebilmek için altyapı sorgulama sayfamızı ziyaret ediniz. Türksat Kablonet’in kablo altyapısı, Türkiye’nin birçok şehrinde bulunmaktadır. Bu şehir merkezleri haricinde diğer illerde Türk Telekom ortak altyapısı üzerinden DSL veya FTTH internet aboneliği sağlanmaktadır. Kablonet, müşterilerine farklı hız seçenekleri sunar ve hızlar, müşterinin bölgesindeki altyapı ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Kablonet ayrıca, müşterilerine 7/24 teknik destek ve müşteri hizmetleri sunmaktadır. Türk Telekom, Türkiye’deki en büyük internet servis sağlayıcısı konumundadır. Kendi sitesinde bulunan Türk Telekom Kapsama Haritası’nı kullanarak aldığınız veya alacağınız hizmeti rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Kablonet hizmeti için Hizmet/İşlem Ücret Tarifeleri sayfasında yer alan aktivasyon ücreti faturanıza yansıtılır. Aktivasyon ücreti ödemek istemiyorsanız taahhütlü Kablonet kampanyaları adresimizden ihtiyacınıza uygun olan kampanyayı tercih edebilirsiniz. Türksat fiber internet hizmetlerini kullanabilmeniz için adresinizde KabloTV alt yapısının bulunması gerekmektedir.

Sonuç olarak, internet altyapı teknolojileri ve seçenekleri, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre değişebilir. Fiber optik internet, en yüksek hızı ve en kesintisiz internet deneyimini sunarken, ADSL ve kablo internet, daha uzak mesafelerde bile hızlı internet hizmeti sunar. Kablonet tamamen kendisine ait olan fiber altyapıyı kullanarak hizmet verir. Bu nedenle Kablonet altyapı sorgunu sonucunda karşınıza çıkan bölgeler sınırlı sayıdadır. Her geçen gün ağını genişletmeye devam eden Türksat Kablonet fiber altyapısından yararlanmak oldukça kolaydır.

Nitro hizmeti, bu hizmeti satın alan kullanıcıların hızlarının 24 saat süresince 100 Mbps’ye kadar yükseltilmesidir. Kablonet GPON modemi, Türksat Kablonet tarafından GPON teknolojisi ile hizmet sunulan adreslerde müşterilerimize Türksat üzerinden tedarik edilmektedir, dışarıdan temini mümkün değildir. Fındıklı mahallesi serin sokakta oturuyorum arka mahallemde fiber gözüküyor bizim de alt yapıda kablolar 1 ay önce döşenmesine rağmen hala gözükmüyor neden ? 2019 yılında bina dış kapımızın önüne kadar alt yapı çekildi ve TÜRKSAT KABLONET kapağını da dış kapının önündeki kaldırıma koydular ama başvuru için aradığımda altyapını… Sınırsız veya Kullandığın Kadar Öde gibi tarifelerden biri seçilerek Uydunet sahibi olunabilir. İnternet hizmetlerini, gün içinde yoğun olarak kullananlar için, sınırsız tarifeler daha uygundur. Bulunduğunuz adreste hangi altyapının desteklendiğini öğrenmek için açık adresinizi bilmeniz gerekmektedir. Adresinizi öğrendikten sonra Altyapı Sorgulama sayfamızda bulunan il, ilçe, mahalle, sokak ve bina numaranız ile doğru sonucu öğrenebilirsiniz. Sitemizi ana ekranınıza bir web uygulaması olarak nasıl yükleyeceğinizi görmek için aşağıdaki videoyu takip ediniz. Kablonet tarifeleri ile birlikte Kablo TV paketlerini  tercih ederek ikisi bir arada indirimli Kampanyalar sayfamızdan ihtiyacınıza en uygun olan kampanyayı tercih edebilirsiniz. 24 ay sabit fiyat garantili ve ücretsiz kurulum fırsatlarını kaçırmayın.

Binamda hizmet var mı ekranında bulunduğunuz şehire göre sorgulamanızı yapabilirsiniz. Ayrıca Türksat kendi şebekesi üzerinden, anlaşmış olduğu ISS (İnternet Servis Sağlayıcı) ‘lere kendi abonelerine internet hizmeti verebilmesi için altyapı sağlamaktadır. Altyapı sorgulama işlemi, internet hizmeti sağlayıcısının web sitesi aracılığıyla yapılabilir. İnternet hizmeti sağlayıcılarının web sitelerinde bulunan “Altyapı Sorgulama” veya “ADSL Sorgulama” gibi seçenekler, bu işlemi gerçekleştirmek için kullanılabilir. Türksat internet tarifeleri ve bu tarifelerden oluşan kampanyaları bireysel ve kurumsal abonelere özel oluşturulan kampanyalardır. Bireysel abonelerin en çok tercih edeceği Kablo TV paketlerini ve onlarca internet tarife seçeneğini her kampanyada detaylıca inceleyebilirsiniz. Kurumsal abonelere özel kampanyalarda ise otellere özel her odaya tv yayını olacak şekilde veya indirme hızı ve gönderme hızı yüksek tarifelerin bulunduğu paketlerden oluşan kampanyalar bulunmaktadır. Kablonet tarifelerini özetleyecek inceleyecek olursak güncel olan tarifeleri sizin için sıraladık. Cihazı Yeniden BaşlatBazen iPhone veya iPad’in basit bir şekilde yeniden başlatılması bağlantı sorunlarını çözebilir. Aboneliğiniz sona erdiğinde kiralanan cihazların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir.

Türksat, Türkiye’nin en büyük internet servis sağlayıcılarından biridir. Kablonet adı altında sunduğu fiber internet hizmeti, yüksek hız ve kesintisiz bağlantı sunmasıyla öne çıkmaktadır. Türksat fiber altyapı sorgulama işlemi, bulunduğunuz adreste fiber internet altyapısı olup olmadığını öğrenmek için kullanılan bir işlemdir. Bu işlem sayesinde, fiber internet hizmeti almak istediğiniz adreste altyapı varsa, abonelik başvurusunda bulunabilirsiniz. Türksat fiber internet hizmeti almak için, öncelikle bulunduğunuz adreste fiber internet altyapısı olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. Türksat fiber altyapı sorgulama işlemini, yukarıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz. Altyapı sorgulama sonucunda, adresinizde fiber internet altyapısı varsa, Türksat Kablonet web resmi web sitesinde üzerinden veya Türksat çağrı merkezini arayarak abonelik başvurusunda bulunabilirsiniz. Her yeni sürüm, önceki sürüme göre daha yüksek hızlarda ve daha iyi performansta internet hizmetleri sunmaktadır. DOCSIS 3.1, en son sürümdür ve teknik olarak 10 Gbps’ye kadar hızlar sağlayabilir.

Call Now Button